Problemy ze wzwodem

Problemy ze wzwodem dotykają różnych mężczyzn w różnym wieku. W przypadku młodszych osób najczęściej są to problemy z erekcją o podłożu psychologicznym lub problemy wynikające z niewłaściwej diety czy stresującego stylu życia. Warto wiedzieć, że zażywanie sterydów wpływa także na sferę seksualną i może powodować kłopoty z osiągnięciem wzwodu. Dlatego problem ten dotyczy także osób, które budują swoją masę mięśniową i zażywają anaboliki. Dolegliwości mogące przyczyniać się do zaburzeń erekcji to także choroby układu krwionośnego, takie jak np. nadciśnienie, czy choroba wieńcowa.

Czy palenie papierosów może spowodować problemy z erekcją?

Oczywiście, że tak! W skrajnych wypadkach palacze zmagają się nawet z impotencją, co jest poważnym problemem, wymagającym fachowego leczenia. Palenie już dawno wyszło z mody, gdyż przyczynia się ono do wielu poważnych chorób, warto więc zastanowić się nad porzuceniem tego nawyku. Zaburzenia wzwodu pojawiają się zazwyczaj w następstwie chorób układu krążenia. Dlatego skuteczne leki na potencję działają właśnie na ów układ. Dzięki lekom naczynia krwionośne odpowiedzialne za wzwód zyskują lepszą drożność.

Nawyki żywieniowe

Jeśli dotyka Cię ten powszechny wśród mężczyzn problem, spróbuj na początek zmienić szkodliwe nawyki żywieniowe. Pomyśl też o codziennym ruchu i o uprawianiu sportu, gdyż pobudzi to pozytywnie Twój układ krążenia. Jeśli problem będzie się utrzymywał, odwiedź specjalistę, który zleci odpowiednie badania w celu zdiagnozowania przyczyny zaburzeń erekcji. Dzięki temu będzie można zastosować odpowiednie leki.