Czy można poradzić sobie z kłopotami ze wzwodem bez wizyty u lekarza i bez zażywania tabletek? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Jeśli problemy ze wzwodem wynikają z dolegliwości fizjologicznych i są związane z np. z chorobami prostaty, czy układu krążenia, wizyta u lekarza będzie konieczna. Problemów z erekcją nie należy lekceważyć, gdyż mogą one okazać się tylko wierzchołkiem góry lodowej obrazującej problemy zdrowotne, które wymagają specjalistycznego leczenia.

Zmiana stylu życia

Mamy także dobrą wiadomość! Wiele problemów tego typu wynika po prostu z niehigienicznego trybu życia. To tylko tyle i aż tyle, ponieważ zmiana stylu życia wymaga wielkiego wysiłku i pracy nad sobą. Warto zastanowić się nad dietą. Warto wprowadzić do niej potrawy uznawane za afrodyzjaki, konieczne będzie także zrezygnowanie z używek. Palenie tytoniu może powodować problemy ze wzwodem, gdyż wpływa ono negatywnie na cały układ krążenia.

Istnieją naturalne produkty poprawiające potencję!

Są to na przykład preparaty z żeń-szeniem, korzeniem lukrecji, macą (nie, to nie rodzaj pieczywa, tylko andyjskie zioła wspomagające płodność). Warto zrezygnować z tłustych potraw i ciężkostrawnego mięsa na rzecz ryb i owoców morza. Zawierają one wiele cennych składników, które poprawiają dobrostan całego organizmu, a z powodu zbawiennego wpływu na libido są polecane jako afrodyzjaki. Jeśli prowadzisz siedzący, leniwy tryb życia – warto to zmienić! Regularne uprawianie sportu poprawi Twoją kondycję seksualną i obniży poziom stresu, który często jest odpowiedzialny za przejściowe kłopoty z erekcją.